איך אפשר להחזיר לעצמך עשרות ומאות אלפי שקלים
מהחזר נכון של מס שבח?

שי ארז החזר מס שבח

ראיון עם עו"ד שי ארז, עו"ד העוסק במיסוי נדל"ן, כותב שותף לספר "מיסוי רווחי גז ונפט" ומרצה בפורומים מקצועיים.

מדוע אנשים מפסידים כל כך הרבה כסף על מכירת נדל"ן?

כאשר מוכרים נכס בישראל, בין אם מדובר על בית פרטי, חנות או קרקע, ישנו מס נוסף הקרוי מס שבח אשר מוטל על הרווח ממכירת הנכס. מס השבח יכול להגיע בין 25% ועד 40% מהרווח אם לא מכירים את הדרכים להפחיתו.
מה שהרבה אנשים לא יודעים הוא שהמס לא קבוע והוא תלוי בגורמים רבים ומגוונים כגון הכנסות, גיל המוכר, הוצאות נלוות וכו'.
ניתן להקטין את המס בשתי דרכים- אחת היא הקטנת הרווח באמצעות ניכוי כל ההוצאות, והשנייה הקטנת שיעורי המס.
זה יכול לייצר חיסכון במס של עשרות אלפים ולפעמים אף מאות אלפי שקלים.

האם ניתן לקבל את הכספים האבודים בחזרה?

בהחלט. לאחר בירור מול איש מקצוע, יכול אדם לדעת במדויק האם מגיע לו החזר מס שבח ולקבל רטרו-אקטיבית את הכספים המגיעים לו. ניתן לעשות זאת בעזרת כמה וכמה תהליכים.

תוכל לתאר לנו את התהליכים המדוברים?

תהליך אחד נקרא "תיקון שומת מס שבח", שבמסגרתו אפשר לדרוש את ההוצאות שלא נוכו בהליך המקורי.
לדוגמא, פנתה אלינו אישה שמכרה דירה יקרה באזור המרכז. לאחר בדיקת השומה גילינו שהיו לה המון הוצאות שלא נוכו. ריבית על משכנתא, שיפוצים, שכר טרחה לעורך דין ועוד הוצאות נלוות. מייד פנינו למיסוי מקרקעין וביקשנו לנכות את כל ההוצאות. מדובר על מיליוני שקלים שלא חושבו בהליך המקורי. כתוצאה היא קיבלה בחזרה כמעט את כל המס ששילמה, מעל 70 אלף שקלים.
היו לנו לא מעט מקרים כאלו לאחרונה וההחזרים נעים בין 20 אלף שקלים ועד מאות אלפים.
תהליך נוסף נקרא "פריסת שבח", ולמעשה מדובר בהפחתת שיעור המס. הפריסה מאפשרת לנו להפחית את המס שהמוכר היה משלם על הכנסה רגילה.
הגיע אלינו לקוח, אדם מבוגר ללא הכנסות נוספות שמכר מגרש שלם ושילם מס שבח של 25%. לאחר בדיקה גילינו ששיעורי המס שהיה מקבל על הכנסות 'רגילות' היו הרבה פחות מ-25%. פנינו למס הכנסה והוא התבשר כי מגיע לו החזר של 95 אלף שקלים.
גם מקרים כאלו הם נפוצים וההחזרים יכולים להגיע למאות אלפי שקלים.

כזה פשוט?

התהליכים עצמם יותר מורכבים אבל אנחנו מעלים תכנים לדף הפייסבוק שלנו על מנת לעזור לאנשים להבין בצורה יותר ברורה ומפורטת היכן הם יכולים לחסוך בכסף. תתפלא כמה כסף אנשים מפסידים רק מכיוון שהם לא מכירים את הזכויות שלהם.
בין לקוחותינו ישנם עורכי דין, רואי חשבון, בעלי נכסים ויזמי נדל"ן, אבל הערך החשוב ביותר הינו דווקא לאנשים פרטיים שצריכים עזרה בלהבין מה מגיע להם.

אז מה היית מציע למי שבתהליך מכירת נכס?

למי שנמצא בתהליך מכירה של נכס, ואפילו כמה שנים לאחר מכירה, אנו מציעים להתקשר אלינו ולערוך בירור טלפוני של כמה דקות. שיחה קצרה ללא עלות עשויה לחסוך הרבה מאוד כסף.

איפה אפשר למצוא אתכם?

בדף הפייסבוק אנו מעלים תכנים שמהם ניתן ללמוד על מס שבח, דוגמאות מהשטח ואלמנטים שונים שבהם ניתן להבין כיצד לחסוך כסף. כמובן שגם באתר שלנו יש הרבה מאוד ידע, והכי קל ופשוט – כדי לדעת מה מגיע לכם, להתקשר בטלפון 03-3034482 או להשאיר הודעה בטופס למטה ואצור איתך קשר בהקדם האפשרי.

ליצירת קשר מלא את הטופס הבא